Apple AirPods Pro Lite: Přijdou na podzim 2020?

Apple AirPods Pro Lite (?)

Hned na začátek bychom rádi uvedli, že AirPods Pro Lite zatím není oficiální název nejnovějších sluchátek Applu. Jde pouze o pracovní název, který poprvé zmínila společnost Digitimes letos v únoru, kdy zveřejnila interní informaci od dodavatelského řetězce Apple o připravovaných novinkách na rok 2020.

Označení AirPods Pro Lite se od té doby používá k označení nového produktu, který na trhu pravděpodobně zaujme pozici mezi AirPody druhé generace a AirPods Pro. Stejně tak se však připravovaná novinka od Applu může jmenovat např. AirPods X.

Shrnutí tohoto článku:

Kdy vyjdou AirPods Pro Lite?

Apple ještě nezveřejnil oficiální datum spuštění prodeje svých nejnovějších bezdrátových sluchátek, nicméně kolují zvěsti o tom, že AirPods Pro Lite by se měly objevit na trhu během září/října 2020.

V čem se liší AirPods Pro Lite od AirPods a AirPods Pro?

Opět můžeme zatím jen spekulovat. S největší pravděpodobností bude část funkcí AirPods Pro v nejnovějších sluchátkách chybět, ale díky tomu budou k dostání za příznivější cenu.

Na druhou stranu výdrž baterie, ANC ("Active Noise Cancellation" = aktivní potlačení hluku) a voděodolnost patří mezi nejdražší funkce AirPods Pro a mohly by se proto dostat i do výbavy levnějšího modelu - menší špunty s designem „Pro“, vyměnitelné koncovky do uší a lepší zvuk by pro odlišení od AirPods druhé generace mohly stačit. Co myslíte vy?

Vylepšený zvuk

Největším vylepšením AirPods Pro bylo bezpochyby aktivní potlačení hluku. Byla by proto velká škoda o tuto funkci v nových AirPods Pro Lite přijít.

Stejně tak by v nových AirPods Pro Lite měl zůstat režim průhlednosti, díky kterému je možné okolní zvuky téměř bez problémů propojit a vnímat je i při poslechu.

Zajímavá by byla i funkce automatického pozastavení nebo snížení hlasitosti hudby, pokud se v okolí objeví nebezpečí. (Tato funkce by mohla vycházet z patentu uděleného společnosti Apple 11. srpna 2020).

Chystaná exkluzivní funkce pro AirPods Pro představená na letošní WWDC přinese 3D virtuální prostorový zvuk. Použitím gyroskopů a akcelerometrů do uší bude uživatel schopen otáčet hlavou, zatímco zdroje zvuků zůstanou na svém místě. A to dokonce i při sledování na podporovaných iPadech. Možná by tedy mohla být dostupná i pro AirPods Pro Lite?

Apple AirPods Pro Lite (?)Vyšší výdrž a bezdrátové nabíjení

Líbila by se vám delší výdrž při telefonování? AirPods druhé generace vydrží až tři hodiny hovoru, zatímco původní AirPody jen dvě hodiny. AirPods Pro Lite by se tedy také mohly dočkat o něco delší výdrže na poslech hudby i telefonování.

Přáli byste si pohodlnější bezdrátové nabíjení? Bezdrátové nabíjení je v současné době u sluchátek Applu považované za prémiovou funkci. Naštěstí Apple pokračuje ve výrobě pouzdra na bezdrátové nabíjení, což by mělo zlevnit jejich výrobní náklady, a díky tomu by mohly být dostupné i pro AirPods Pro Lite.

Voděodolnost IPX4

AirPods Pro mají hodnocení odolnosti proti vodě IPX4, tj. jsou odolné vůči vodě a potu, ale nejsou vodotěsné ani pototěsné. Na druhou stranu AirPods z roku 2019 nejsou za voděodolné považovány vůbec. Proto by voděodolnost u AirPods Pro Lite byla praktickým vylepšením.

Pohodlnější design a nové barvy

Ocenili byste měkčí design sluchátek? AirPods Pro mají exkluzivní design, proto je pravděpodobné, že novější levnější sluchátka budou mít design jako AirPods Pro, ale s drobnými úpravami.

Chtělo by to také nové barevné varianty. V roce 2019 se objevily zprávy, že Apple uvede na trh černou sadu AirPodů, ale nedošlo k tomu. Tak že bychom se nové barevné varianty dočkali v roce 2020? Pak by Apple ovšem měl přijít s touto novou barvou i pro samotné AirPods Pro. Jako nové barvy se nabízí šedá a růžová, které byly u některých modelů iPhone a MacBook Pro.

Jak to bude se špunty? U AirPods Pro jsou měkké špunty ve více velikostech, abyste funkci aktivního potlačení hluku dokázali (vůbec) využít (naplno). Na druhou stranu špunty nejsou nic moc, takže by bylo fajn, kdyby už nebyly pro ANC potřeba.

Odklápěcí víko nabíjecího pouzdra u AirPods Pro je pocitově méně robustní. (Otevírání je umístěné podél delší hrany, protože modely Pro jsou kratší a širší než dříve). Možná by proto Apple mohl vylepšit design pouzdra namísto velkých změn samotných sluchátek?

Apple AirPods Pro Lite (?)Zcela nové funkce

Přivítali byste optické snímače srdečního tepu a počtu kroků? Některá konkurenční bezdrátová sluchátka měřit tep i kroky už umí. Pokud by Apple dokázal udělat tyto senzory ve svém typicky elegantním provedení a nabídnout je i ke sluchátkům AirPods Pro Lite, někteří sportovci a fanoušci fitness by takové vylepšení určitě přivítali.

Automatické spárování a přepínání zdroje představené na letošní WWDC je také krok správným směrem. Doteď bylo zapotřebí sluchátka připojovat ručně, ale v plánované aktualizaci firmwaru (iOS 14) bude u AirPods Pro a AirPods druhé generace (ale i Powerbeats, Powerbeats Pro a Beats Solo) možné dynamicky přepínat mezi zvukovými zdroji zařízení podle toho, které v daném okamžiku zrovna používáte. (Tedy za předpokladu, že jste přihlášeni ke svému účtu iCloud na uvedeném zařízení.) Toto vylepšení by se proto mělo týkat i AirPods Pro Lite.

Kolik budou AirPods Pro Lite stát?

Tak to je otázka za zlatého bludišťáka. :-) Nicméně odhadujeme, že cena nejnovějších bezdrátových sluchátek Applu by se mohla pohybovat v rozmezí 4.399–4.999 Kč bez DPH.

Spuštění prodeje AirPods Pro Lite povede také nejspíš ke zlevnění už teď nejlevnější varianty AirPods s drátovým pouzdrem (tato sluchátka by mohla postupně úplně zmizet z trhu) a dá se předpokládat i pokles ceny bezdrátových nabíječek AirPods.

Uvidíme, necháme se překvapit. Do té doby nám nezbývá než se těšit. :-)
Každopádně nová bezdrátová sluchátka AirPods Pro Lite vám nabídneme jako první v ČR! Stejně jako AirPods Pro - viz naše hodnocení na Heurece.

Aktuálně máme skladem v nabídce:

 

 Zdroje:

  • https://www.macworld.co.uk/news/apple/airpods-pro-lite-release-date-price-specs-3782732/
  • https://www.digitimes.com/news/a20200212PD204.html
  • https://www.macworld.co.uk/news/apple/new-airpods-2020-3780443/
  • https://appleinsider.com/inside/airpods-pro-lite
  • https://www.macrumors.com/roundup/airpods/
  • https://www.techradar.com/news/apple-airpods-pro-lite-what-we-want-to-see-from-the-rumored-true-wireless-earbuds