Bezva Aktuality

Apple AirPods Pro Lite: Přijdou na podzim 2020?

Apple AirPods Pro Lite (?)

Hned na začátek bychom rádi uvedli, že AirPods Pro Lite zatím není oficiální název nejnovějších sluchátek Applu. Jde pouze o pracovní název, který poprvé zmínila společnost Digitimes letos v únoru, kdy zveřejnila interní informaci od dodavatelského řetězce Apple o připravovaných novinkách na rok 2020.

Označení AirPods Pro Lite se od té doby používá k označení nového produktu, který na trhu pravděpodobně zaujme pozici mezi AirPody druhé generace a AirPods Pro. Stejně tak se však připravovaná novinka od Applu může jmenovat např. AirPods X.

Shrnutí tohoto článku:

Kdy vyjdou AirPods Pro Lite?

Apple ještě nezveřejnil oficiální datum spuštění prodeje svých nejnovějších bezdrátových sluchátek, nicméně kolují zvěsti o tom, že AirPods Pro Lite by se měly objevit na trhu během září/října 2020.

V čem se liší AirPods Pro Lite od AirPods a AirPods Pro?

Opět můžeme zatím jen spekulovat. S největší pravděpodobností bude část funkcí AirPods Pro v nejnovějších sluchátkách chybět, ale díky tomu budou k dostání za příznivější cenu.

Na druhou stranu výdrž baterie, ANC ("Active Noise Cancellation" = aktivní potlačení hluku) a voděodolnost patří mezi nejdražší funkce AirPods Pro a mohly by se proto dostat i do výbavy levnějšího modelu - menší špunty s designem „Pro“, vyměnitelné koncovky do uší a lepší zvuk by pro odlišení od AirPods druhé generace mohly stačit. Co myslíte vy?

Vylepšený zvuk

Největším vylepšením AirPods Pro bylo bezpochyby aktivní potlačení hluku. Byla by proto velká škoda o tuto funkci v nových AirPods Pro Lite přijít.

Stejně tak by v nových AirPods Pro Lite měl zůstat režim průhlednosti, díky kterému je možné okolní zvuky téměř bez problémů propojit a vnímat je i při poslechu.

Zajímavá by byla i funkce automatického pozastavení nebo snížení hlasitosti hudby, pokud se v okolí objeví nebezpečí. (Tato funkce by mohla vycházet z patentu uděleného společnosti Apple 11. srpna 2020).

Chystaná exkluzivní funkce pro AirPods Pro představená na letošní WWDC přinese 3D virtuální prostorový zvuk. Použitím gyroskopů a akcelerometrů do uší bude uživatel schopen otáčet hlavou, zatímco zdroje zvuků zůstanou na svém místě. A to dokonce i při sledování na podporovaných iPadech. Možná by tedy mohla být dostupná i pro AirPods Pro Lite?

Apple AirPods Pro Lite (?)Vyšší výdrž a bezdrátové nabíjení

Líbila by se vám delší výdrž při telefonování? AirPods druhé generace vydrží až tři hodiny hovoru, zatímco původní AirPody jen dvě hodiny. AirPods Pro Lite by se tedy také mohly dočkat o něco delší výdrže na poslech hudby i telefonování.

Přáli byste si pohodlnější bezdrátové nabíjení? Bezdrátové nabíjení je v současné době u sluchátek Applu považované za prémiovou funkci. Naštěstí Apple pokračuje ve výrobě pouzdra na bezdrátové nabíjení, což by mělo zlevnit jejich výrobní náklady, a díky tomu by mohly být dostupné i pro AirPods Pro Lite.

Voděodolnost IPX4

AirPods Pro mají hodnocení odolnosti proti vodě IPX4, tj. jsou odolné vůči vodě a potu, ale nejsou vodotěsné ani pototěsné. Na druhou stranu AirPods z roku 2019 nejsou za voděodolné považovány vůbec. Proto by voděodolnost u AirPods Pro Lite byla praktickým vylepšením.

Pohodlnější design a nové barvy

Ocenili byste měkčí design sluchátek? AirPods Pro mají exkluzivní design, proto je pravděpodobné, že novější levnější sluchátka budou mít design jako AirPods Pro, ale s drobnými úpravami.

Chtělo by to také nové barevné varianty. V roce 2019 se objevily zprávy, že Apple uvede na trh černou sadu AirPodů, ale nedošlo k tomu. Tak že bychom se nové barevné varianty dočkali v roce 2020? Pak by Apple ovšem měl přijít s touto novou barvou i pro samotné AirPods Pro. Jako nové barvy se nabízí šedá a růžová, které byly u některých modelů iPhone a MacBook Pro.

Jak to bude se špunty? U AirPods Pro jsou měkké špunty ve více velikostech, abyste funkci aktivního potlačení hluku dokázali (vůbec) využít (naplno). Na druhou stranu špunty nejsou nic moc, takže by bylo fajn, kdyby už nebyly pro ANC potřeba.

Odklápěcí víko nabíjecího pouzdra u AirPods Pro je pocitově méně robustní. (Otevírání je umístěné podél delší hrany, protože modely Pro jsou kratší a širší než dříve). Možná by proto Apple mohl vylepšit design pouzdra namísto velkých změn samotných sluchátek?

Apple AirPods Pro Lite (?)Zcela nové funkce

Přivítali byste optické snímače srdečního tepu a počtu kroků? Některá konkurenční bezdrátová sluchátka měřit tep i kroky už umí. Pokud by Apple dokázal udělat tyto senzory ve svém typicky elegantním provedení a nabídnout je i ke sluchátkům AirPods Pro Lite, někteří sportovci a fanoušci fitness by takové vylepšení určitě přivítali.

Automatické spárování a přepínání zdroje představené na letošní WWDC je také krok správným směrem. Doteď bylo zapotřebí sluchátka připojovat ručně, ale v plánované aktualizaci firmwaru (iOS 14) bude u AirPods Pro a AirPods druhé generace (ale i Powerbeats, Powerbeats Pro a Beats Solo) možné dynamicky přepínat mezi zvukovými zdroji zařízení podle toho, které v daném okamžiku zrovna používáte. (Tedy za předpokladu, že jste přihlášeni ke svému účtu iCloud na uvedeném zařízení.) Toto vylepšení by se proto mělo týkat i AirPods Pro Lite.

Kolik budou AirPods Pro Lite stát?

Tak to je otázka za zlatého bludišťáka. :-) Nicméně odhadujeme, že cena nejnovějších bezdrátových sluchátek Applu by se mohla pohybovat v rozmezí 4.399–4.999 Kč bez DPH.

Spuštění prodeje AirPods Pro Lite povede také nejspíš ke zlevnění už teď nejlevnější varianty AirPods s drátovým pouzdrem (tato sluchátka by mohla postupně úplně zmizet z trhu) a dá se předpokládat i pokles ceny bezdrátových nabíječek AirPods.

Uvidíme, necháme se překvapit. Do té doby nám nezbývá než se těšit. :-)
Každopádně nová bezdrátová sluchátka AirPods Pro Lite vám nabídneme jako první v ČR! Stejně jako AirPods Pro - viz naše hodnocení na Heurece.

Aktuálně máme skladem v nabídce:

 

 Zdroje:

  • https://www.macworld.co.uk/news/apple/airpods-pro-lite-release-date-price-specs-3782732/
  • https://www.digitimes.com/news/a20200212PD204.html
  • https://www.macworld.co.uk/news/apple/new-airpods-2020-3780443/
  • https://appleinsider.com/inside/airpods-pro-lite
  • https://www.macrumors.com/roundup/airpods/
  • https://www.techradar.com/news/apple-airpods-pro-lite-what-we-want-to-see-from-the-rumored-true-wireless-earbuds
Vítěz soutěže na Facebooku

Vítězkou Vánoční soutěže na Facebooku o Apple AirPods 2019 se stala Diana Nejedla!

Gratulujeme vítězce!

Podmínky soutěže na facebooku

Pravidla soutěže

„Soutěž o sluchátka Apple AirPod 2019 s nabíjecím pouzdrem“

Smartcom Distribution s.r.o. 11.12.2019

Pořadatel soutěže:


Smartcom Distribution, s.r.o.

Poděbradská 88/55

198 00 Praha 9 – Hloubětín

 

IČO: 06249671

DIČ: CZ06249671

 

1. Doba trvání soutěže:

Soutěž je realizována v termínu od 12.12.2019 – 22.12.2019  (včetně uvedených dnů) na území České republiky.

 

2. Podmínky účasti v soutěži:

Soutěže se může zúčastnit každá fyzická osoba starší 18 let.

Z účasti v Soutěži jsou vyloučeni zaměstnanci pořadatele a organizátora a všichni jejich rodinní příslušníci v řadě přímé, jako i ostatní osoby blízké dle §22 Občanského zákoníku.

Výhercem se může stát pouze účastník s doručovací adresou na území ČR. Účastník soutěže musí mít vytvořen svůj profil na Facebooku a být fanouškem na sociální síti Facebook.com na stránce https://www.facebook.com/bezvamobily/

 

3. Pravidla soutěže:

Podmínkou účasti v soutěži je napsání odpovědi na otázku „Který model telefonu Iphone je Váš „must have“ do komentáře soutěžního příspěvku a označení dvou přátel, kteří by si soutěžní výhru přáli najít pod stromečkem.

Každý účastník může vložit jen jeden komentář.

Odborná 3-členná porota, složená ze zástupců organizátora, vylosuje 1 výherce.

 

4. Výhra v soutěži:

Výherce získá v této Soutěži nová, originálně zabalená sluchátka Apple AirPods 2019 s nabíjecím pouzdrem

Výherce bude oznámen v článku na webu pod odkazem

https://www.bezvamobily.cz/nase-novinky/

nejpozději 23.12.2019.

Výherce bude vyzván, aby se ohlásil k výhře do zpráv Facebook stránky nejpozději do 30.12.2019 (včetně tohoto dne), aby se výherce domluvil s Pořadatelem na vyzvednutí výhry. V případě, že se výherce neohlásí do tohoto termínu, ztrácí nárok na výhru.

Výhra z této soutěže nelze převézt na jiné osoby ani jiné soutěžící.

 

5. Souhlas s pravidly a ochrana osobních údajů:

Vstoupením na internetovou adresuhttps://www.facebook.com/bezvamobily/ vyjadřuje účastník soutěže dobrovolně svůj výslovný souhlas s pravidly. Pořadatel Soutěže si vyhrazuje právo konečného rozhodnutí ve všech záležitostech, souvisejících s jejím pořádáním, a to včetně jejího přerušení, zrušení či úpravy jejích pravidel a to s účinností ode dne uveřejnění na stránkáchhttps://www.facebook.com/bezvamobily/. Účastí v této Soutěži dává každý Soutěžící Pořadateli a Organizátorovi souhlas ke zpracování poskytnutých údajů za účelem navázání kontaktu s účastníkem v průběhu Soutěže, souhlas s užitím těchto údajů ve sdělovacích prostředcích a na webových stránkách Pořadatele či Organizátora, pokud je toto užití v souvislosti s touto Soutěží, zejména za účelem vyhlášení či zveřejnění výherců.

Soutěžící, který takto poskytl Pořadateli či Organizátorovi osobní údaje, má právo na přístup k osobním údajům a další práva dle § 11 a §21 zákona číslo 101/2000 Sb. v platném znění, zejména právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů se sídlem v Praze v případě, že zjistí, že Pořadatel či Organizátor porušuje své povinnosti, vyplývající z výše uvedeného zákona a právo požadovat opravu, doplnění nebo zlikvidování jím poskytnutých osobních údajů. Agentura oznámí zpracovávání takto poskytnutých osobních údajů dle §16 zákona č. 101/2000 Sb. v platném znění Úřadu pro ochranu osobních údajů se sídlem v Praze v zákonem předepsané formě.

Vzhledem ke skutečnosti, že součástí Soutěže jsou nebo mohou být autorská díla Soutěžících, uděluje také tímto každý Soutěžící (resp. účastník Soutěže) souhlas s úpravami a jakýmkoli užitím ve smyslu § 12 a násl. zákona č. 121/2000 Sb., autorského zákona, v platném znění, díla nebo jeho částí Pořadatelem či organizátorem pro marketingové účely spojené s touto Soutěží a s propagací jeho výrobků a / nebo obchodní účely s těmito výrobky spojenými, a to zdarma, neomezeně časem i teritoriem. Dále Soutěžící zapojením do Soutěže bere na vědomí a závazně prohlašuje, že autorské dílo v podobě komentáře, který vytvoří a předá do Soutěže je jeho dílem nebo má od autora a všech osob s tímto dílem spojených souhlas s užitím v rámci této Soutěže a dle těchto pravidel.

Soutěžící se zavazuje, že užitím soutěžního příspěvku nebudou dotčena jakákoli práva třetích osob, včetně práv osob zobrazených v soutěžním příspěvku. Veškeré nutné souhlasy související s užitím soutěžního příspěvku v této soutěži si musí účastník soutěže vypořádat na vlastní náklady a vlastní odpovědnost. Za případné porušení práv třetích osob, zejména práv autorských či osobnostních, v souvislosti se soutěžním příspěvkem, je odpovědný účastník soutěže.

 

6. Další pravidla:

V ostatním se Soutěž a vztahy mezi Soutěžícími a Pořadatelem či Organizátorem řídí právním řádem České republiky.

Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo na vyloučení účastníků, u jejichž soutěžního chování jsou patrné známky podvodného chování nebo jiných praktik, které poukazují na zneužívání soutěže.

Účast v Soutěži je dobrovolná a účastník svou účastí v Soutěži vyjadřuje svůj souhlas s jejími Pravidly. Jakékoli obcházení těchto Pravidel Soutěžícím či pokus o jejich zneužití je důvodem pro okamžité vyloučení takového Soutěžícího ze Soutěže.

Jediná podrobná platná pravidla ve svém plném znění jsou po dobu trvání Soutěže zveřejněna v elektronické podobě na Facebookovém profilu https://www.facebook.com/bezvamobily/. Tato soutěž není nikterak sponzorovaná, podporovaná ani spravovaná společností Facebook a se společností Facebook nijak nesouvisí. Účastník je srozuměn s tím, že poskytuje své informace Organizátorovi a Pořadateli soutěže a nikoliv společnosti Facebook.

V Praze dne  11. 12. 2019

Expedujeme nové Apple AirPods Pro!

S námi na Apple dosáhnete! 

Ano, jsme první v CR a SK, kdo opravdu má skladem zbrusu nové Apple AirPods Pro, novinku od Apple. A v době kdy ostatní jen čekají na zboží od svých dodavatelů. My již odesíláme svým zákazníkům desítky a stovky nových AirPods Pro.

Nemusíte se nic obávat: Jedná se o originální, zabalené, nové AirPods, za bezkonkurenční cenu 6 990,-  vč. DPH! Které lze samozrjejmne odečíst. A navíc k tomu, každý kdo zakoupí od nás zánovní iPhone obdrží slevu 500Kč na nákup nových sluchátek od Apple.

Opravdu jsou skladem - a připravené k expedici! Neztrácejte čas - objednávejte!

 

Podpořili jsme projekt na ochranu dětí „Péťa potřebuje pomoc“

Jsme rádi, že jsme mohli finančně podpořit osvětově výchovnou akci „Péťa potřebuje pomoc…“ zaměřenou na ochranu dětí. Projekt připravila česká sekce Mezinárodní policejní asociace (IPA). Důvodem vzniku projektu je narůstající počet trestných činů páchaných právě na dětech.

Za přispění nás a dalších firem a společností vznikla celobarevná publikace s příběhy malého chlapce seznamující děti s různými situacemi, které mohou nastat ve škole i doma, a ukazuje dětem, jak se zachovat a kam se obrátit pro pomoc. Publikace děti názornou formou připraví na nástrahy, které na ně můžou číhat v každodenním životě, a stane se tak účinnou prevencí. Každý projekt, který pomáhá dětem, má velký smysl a je nám ctí, že jsme mohli být součástí.

Spustili jsme e-shop!

Spustili jsme e-shop!